ESHTE KOHE FESTASH

Parfois  ju prezanton koleksionin festiv ne nje menyre praktike e te sigurt

Përmes nje prekje magjike e deri diku edhe humori ,Parfois , duke marre parasysh kufizimet e momentit na  perfshin ne një grup skenaresh imagjinarë ku na prezanton koleksioin e saj të Krishtlindjeve.Midis sfondeve malore dhe peisazheve të mbuluara me dëborë, theksohen propozimet më të fundit të markës së modës dhe aksesorëve. Të gjitha këto vënde e hapësira vizitohen pa u larguar nga shtëpia, zyra apo kudo që ndodheni. Dhe kjo vjen si një kujtesë për të ruajtur optimizmin dhe për ta lënë imagjinatën tuaj të rrjedhë. Në fund propozimi është i thjeshtë,jemi të ftuar të shikojme koleksionin,sikur ato të ishin pasaporta pë të udhëtuar.Në një koleksion që nderthur koleksionin bazik me bizhuterite delikate,Parfois na  kujton se një pamje dimërore është e bërë nga kontraste që qëndrojnë në harmoni.Propozime dhuratash që me siguri do të na e bëjnë listën e dhuratave akoma më të vështire ne zgjedhje (ose më të lehta).Kuletat super trendi te frymezuar nga veshjet sportive,  vijne ne permasa te medha, ne materiale pëlhur te punuara e te plota. Ka mundësi zgjedhje te sigurta te te zezes me detaje te veçanta e argëtuese në tonet e portokallise dhe metalike. Shkëlqimi shtohet me elemente delikate të tillë si vathë e gjerdanë, të cilat shfaqen midis materialeve te thurur dhe kardiganeve për t’u kombinuar pa ndonje rregull te caktuar. Zinxhirët dhe unazat gjithashtu janë të përziera në një larmi ngjyrash, materialesh dhe strukturash.

Veshjet e dimrit  kete here kane risjelle veten, midis “puffers” me interpretime grafike të printeve të kafshëve dhe pardesyve tartan e sigurt qe ne garderobe nuk ka me vend per veshje te merzitshme.

Në këpucët Parfois, rehatia dhe pakticiteti  janë maksimale, të preferuarat e te perzgjedhurat janë çizmet e versionit “luftarak”

Më në fund, aksesorët e dimrit do te bien në sy  këtë sezon te frymezuar shume nga stili “Urban” Versionet shumëngjyrëshe të gureve ne forme të fasuleve dhe shajeve  shtojnë një shtresë të fundit te komoditetit dhe personaliteti për ditët më të ftohta.

SHKO LART