FGA

Trendet e Bizhuterive 2023

Trendet e Bizhuterive 2023 – Të mrekullueshme, me ngjyra të ndezura dhe Pop-Trend!

Bizhuteritë e kësaj vere janë një vërshim ngjyrash vibrante të cilat mund të vishen jo vetëm për pushime në bregdet por edhe në qytet.

Kohët e fundit bizhutë me gurë, perla dhe rruaza shumëngjyrëshe, veçanërisht gjerdanët, janë po aq të preferuara sa perlat klasike.
Mund të themi se është një rikthim i viteve 90′ kur bënim gjerdanë dhe byzylykë miqësie me rruaza. Por sot, një gjerdan i frymëzuar nga artizanati është jashtëzakonisht i vlerësuar dhe i preferuar ndaj merreni në konsideratë nëse nuk e keni menduar kurrë ta vishnit si stil më parë.
Për jetën e natës në qytet apo për pasditet në bregdet, një gjerdan shumëngjyrësh do ta kompletojë veshjen tuaj në mënyrën më të mirë.

Disa nga këto trende do t’i gjeni në Parfois dhe do t’i adhuroni sapo ti shihni:

Jo – Perla Tradicionale

Perlat nuk shkojnë askund, madje me ndryshimin e çdo sezoni vjen një mori mënyrash të reja interesante për t’i veshur ato, kështu që këtë vit presim pamjet më të guximshme dhe të përshtatshme të këtij trendi. Po flasim për forma të çrregullta dhe madhësi që janë çdo gjë përveçëse tradicionale.

Detajet E Luleve

Tërheqja nga detajet e luleve është e fortë, veçanërisht këtë pranverë. E guximshme apo minimaliste, nuk ka asnjë mënyrë të gabuar për ta përshtatur këtë trend.

Byzylykët E Ngurtë

Në stilin thelbësor, byzylykët si pranga janë rikthyer.
Një element kryesor i kudogjendur në dekadat e kaluara, ky aksesor i trashë është “lloji më i ëmbël i ëmbëlsirave”, pavarësisht se me çfarë e kombinoni.

Gurë Rezin

Blerësit po i duan bizhuteritë me gurë rezin shumëngjyrësh që tani!
Gjetja e një aksesori që mund të shtojë ngjyra dhe lumturi në pamjen tuaj duket se është çelësi për pamjet më të veçanta të 2023!