ÇANTA E PLAZHIT PËR PUSHIMET MË ME STIL

Çantat e plazhit nuk janë vetëm një nga aksesorët më të nevojshëm në plazh, por dhurojnë edhe një look të freskët plot ngjyra. Në këtë verë do të rikthehen copat e lehta si pambuku, për ata që duan çanta më të thjeshta, ndërsa për adhurueset e stilit janë çantat e thurura me fije kashte.
1.Koleksioni Tara me printe Majolica

Linja Tara nga Carpisa me printe Majolica lindi nga bashkëpunimi me artizanin e famshëm, Solimene i cili njihet në të gjithë botën për qeramikën e tij. Modelet janë të shumëllojshme që nga cantat e bollshme me dy doreza, ato te shpines,  kuletat, dhe cantat për aksesorët më të nevojshëm në plazh. Printet shumëngjyrëshe me printe Majolica të koleksionit Tara janë tepër të lezetshme dhe  ideale për një grua të gjallë.

2. Printe për një pamje etno

Kultura e ndryshme dhe njerëzit në vitet e hershme ishin frymëzuese për krijimin e koleksionit Tara, kete herë me printe etno. Shkrirja e printeve gjeometrike dhe ngjyrave të ngrohta kanë qënë elemnti kryesor i këtij koleksioni që si duket është preferuar shumë edhe nga moda moderne. Ashtu sikurse në cdo print, bejnë pjesë një pjesë e madhe e aksesorëve si: canta e shpinës, e supit, e udhëtimit dhe ajo e dorës. Printet etno nuk mungojnë as në kapelet verore të pambukut në këtë koleksion.

3. Model me printe florale

Në cantat me printe florale nga linja Tara, Carpisa dominon ngjyra pink e ndërthurur me blun-ë për t’i dhënë më shumë ngjyra ditëve tuaja verore.  Modelet jane të shumëllojshme që nga cantat e bollshme me dy doreza, të shpinës si dhe kuletat. Pervecëse do t’i shtoni gjallëri veshjeve tuaja, janë të përshtatshme për të mbajtur të gjithë aksesorët e nevojshëm edhe në plazh.

3. Cantat e kashtës

Kushtuar atyre që nuk duan të heqin dorë nga stili dhe eleganca edhe nën çadër, Parfois, Carpisa dhe Mango kanë hedhur në treg çantat e plazhit të realizuara me letër tekstile, në ngjyra neutrale, me thurje moderne dhe me doreza prej cope ose me thurje për të dhuruar sharm dhe stil.

SHKO LART
×