CARPISA-MERR VALIXHEN PËR DESTINACIONIN E RRADHËS

Carpisa, marka e mirënjohur italiane e çantave, valixheve dhe aksesorëve të ndryshëm për femra e meshkuj, tashmë operon në Shqipëri me katër dyqane, falë hapjes së dyqanit më të ri në qytetin e Durrësit.Kjo iniciativë erdhi falë një historiku i cili fillon që në vitin 2011 me hapjen e dyqanit të parë Carpisa në TEG, vijuar në vitin 2016 me hapjen e dy njësive të tjera në QTU dhe në Myslym Shyri dhe së fundmi edhe në qytetin e Durrësit. Përshtypjet pozitive të klientëve dhe rritja konstante me rreth +20% çdo vit, na bëjnë optimist për të ardhmen dhe synimi është shtrirja graduale në qytete të tjera të vendit.Në dyqan do të gjeni koleksionin më të ri Pranverë / Verë 2022, plot modele dhe ngjyrat nga më të larmishme që do t’ju shoqërojnë përgjatë gjithë sezonit veror.

Carpisa është një markë e cila ndërthur në mënyrën më të mirë të mundshme stilin mediterran me atë modern duke krijuar hapësira që cdo grup moshe të gjeje vetveten.FGA organizoi një event për të festuar inagurimin e hapjes së dyqanit të ri dhe për të nisur aspiratat për një hapje të re, në një qytet tjetër të vendit tonë, sepse me valixhet e Carpisës do të mund të shkojmë kudo.  #staytuned per destinacionin e ri.

Fashion Group Albania, nën vendosmërinë për të qenë kudo pranë klientëve të saj, është kompania e parë #fashion #clothing #retail, e themeluar në vitin 2005. Me qëllim për të rimodeluar industrinë e tregut shqiptar, FGA ka prezantuar për të parën herë konceptin franchisee, duke krijuar një standard të ri rreth shërbimit ndaj klientit në dyqane dhe online me portofolin e saj, tashmë me 10 marka.

SHKO LART
×