MILES AWAY:LARG REALITETIT

Teksa vera është shumë pranë nesh, mund ta imagjinonin vendin që do të bëni pushimet tuaja? A është momenti i duhur për të patur një shkëputje nga realiteti? Është koha për t’u ndjerë LARG çdo gjëje me MILES AWAY, koleksionin Pranverë – Verë’21 nga Parfois.

Viti i kaluar ka qënë shumë sfidues dhe moda u bë një nga aleatët e përsosur për ta kaluar atë. Gjetëm komoditetin në veshjet e duhura, por më e rëndësishmja është që mësuam si të ëndërrojmë gjëra që na ndihmuan të ndihemi më mirë.

Arratisja nga realiteti është padyshim trendi më i fundit. Ky koleksion është bileta për atë udhëtim shumë të kërkuar prej nesh. Parfois ripërcaktoi modelet e saj duke gjetur forma të ndryshme në mënyrë për t’u larguar nga rutina e jetës së përditshme sikur edhe vetëm për një moment. Ngjyrat e ndezura, materialet e lehta dhe modelet verore janë katalizatori perfekt për ndryshimin e menjëhershëm të humorit.

Ndërsa jeta po merr një trajtë më optimiste, po të njëjtin drejtim po marrin trendet edhe zgjedhjet për sa i përket modës. Teksa të gjithë po synojnë të përmbushin planet e shtyra, tashmë nuk ka më vend për hezitim apo rroba të mërzitshme.

Nëse në sezonet e kaluara po shkonim drejt tendencave minimale, këto kohëra të reja kërkojnë një kthim pas me një stil disi më të rrezikshëm dhe më vajzëror. Ne duam të veshim atë që na bën të ndihemi të lumtur. Gjithçka ka të bëjë me kombinimet e paparashikueshme, ku ju mund të darkoni me një veshje koktaili, apo të vishni rrobat e banjos jo vetëm për të marrë rrezet e diellit por gjithashtu edhe për të konsumuar një pije.

.

Koleksioni vjen me ngjyrat e neonit, materialin xhins, kombinimet nga më shumëngjyrëshet në ato njëngjyrëshe, sportive apo edhe bardh e zi. Modelet edhe prerjet vijnë në forma të ndryshme: versionet maxi dhe mini të çantave ngjyrë rozë, jeshile ose të verdhë; këmishat ku copat e tyre të çojnë në plazhet e Venecias, rroba banje, çanta dore dhe shaje; gjerdanët me rruaza shumëngjyrëshe.

Aksesorët e verës nuk duhet të jenë kurrë të mërzitshëm. Bizhuteritë përqafojnë një shpërthim ngjyrash dhe luajnë me materiale të ndryshme. Vathët dekorativë dhe gjerdanët e gjatë që tërheqin vëmëndjen, të cilat vijnë në ngjyra të ndryshme apo të punuara me guaska deti dhe perla të cilat janë perfekte për t’u kombinuar me njëra-tjetrën. Shajet ndërkohë ofrojnë mënyra të ndryshme të të veshurit apo të mbajturit në formë akesori ku mund të vishen në vend të një bluzeje, të një rripi apo si shiritë koke, e shumë më shumë opsione të tjera. Kapelet dhe syzet e diellit shtojnë një prekje ekstra të freskët dhe, së fundmi, sandale, atlete dhe të sheshtat të cilat na bëjnë të ndihemi rehat.

 

Kur bëhet fjalë për materialet si xhins, pëlhura të lehta dhe rrjetat, ato zënë një pjesë të konsiderueshme të sezonit. Xhinsi shfaqet në forma të ndryshme, nga fustanet me prerje të cilat falin komoditet në veshje deri tek çantat e dorës, ndërsa pëlhurat përdoren në këmisha dhe çanta dore. Fustanet e gjatë me detaje fole, dhe ansamblet e thurura janë gjithashtu disa nga pjesët më të kërkuara të verës.

SHKO LART