Në udhëtim me një bebe

UDHËTIMI me ndenjësen e makinës

Sezoni i pushimeve tashmë është fjala e ditës dhe të gjithë po bëjnë përgatitjet për to.. Ndoshta edhe ju po bëheni gati për udhëtimin tuaj të parë me foshnjën tuaj. Expertët e markës italiane për nëna shatzëne, bebe, e fëmijë , PRENATAL sjellin rekomandimet e këshillimet tyre shumë të rëndësishme. Ja çfarë duhet të dini se si të përgatiteni, në mënyrë që të bëni pushime të lumtura e të evitoni ndërlikimet.Në udhëtim me të voglin tënd është e domosdoshme të jeni të përgatitur për t’i ofruar komoditetin e sigurinë maksimale në makinë që ai të ketë një udhëtim të qetë.Zgjedhja e ndenjësjes së duhur të makinës për fëmijën tuaj nuk është gjithmonë e lehtë. Për këtë arsye ne mund t’iu sugjerojmë “ PARSEO’’një ndër modelet më të mira praktike ,rezistente ,komode dhe funksionale .Seggiolino e makinës Perseo është e lehtë për t’u instaluar falë sistemit Isofix dhe këmbës së stabilizuesit. E pajisur me mbështetëse për rregullimin e lartësisë dhe rripa kufizues në pesë pika.Udhëtimi është një përvojë që të fal gjithmonë lumturi, pozitivitet dhe gëzim sikundër koha e kaluar sëbashku. Për të eksploruar botën me fëmijët tuaj në qetësi, ju duhen mjetet e duhura të cilat garantojnë zgjidhje praktike, komoditet dhe siguri.

Karroca e shëtitjes
Ajri i freskët dhe ndryshimi i mjedisit janë të dobishme jo vetëm për ju por edhe per bebin tuaj, prandaj nxirreni atë në shëtitje sa më shpesh .Shëtitjet dhe zhurma e dallgëve të detit e ndihmojnë bebin të qetësohet dhe të flejë shumë herë më mirë.Karrocat shëtitore të lehta e praktike , janë zgjidhja perfekte, per te shetitur sebashku. Nëse jeni drejtuar në park për një shëtitje relaksuese ose për një shëtitje buzë detit ,karroca jo vetëm që i jep foshnjës një vënd të sigurt për t’u ulur ose fjetur ,por gjithashtu siguron një vënd për të mbajtur të gjitha ato gjërat e domosdoshme të bebit nga pecetat,pelenat,një biberon shtes deri tek lodrat e preferuara të tij. Ne ju këshillojmë Karrocen“Selfie”e cila është një karrocë e lehtë dhe kompakte që paloset automatikisht.Karroca Selfie nuk i lë asgjë rastësisë. Që nga momenti kur fëmija juaj ka lindur, ajo ju lë më shumë liri duke u palosur vetë, dhe gjithmonë mund ta hapni dhe ta drejtoni me lehtësi me një dorë.Ajo eshte e përshtatshme për përdorim nga lindja deri në 17 kg, duke patur një stil modern dhe komoditet absolut.
Ushqimi
Ushqimi është shumë i rëndësishëm kur udhëtoni-veçanërisht duhet të siguroheni që bebit tuaj ti mos i mungojë dhe ndryshojë asgjë edhe kur jeni në një udhëtim të gjatë. Është disi më komod ky proces nësebebi juaj ushqehet vetëm me qumësht gjiri, por nuk është kaq e lehte kur atij i duhet të ushqehet me qumësht formule apo me të tjera ushqime për bebe.
Termus Ushqimor
Termusi ushqimor ështe ideali per ruajtjen e ushqimit per femije,edhe gjate udhetimeve familjare.
I një cilesise se larte termusi ushqimor me perberje çeliku inox garanton siguri ,ruan temperaturen dhe ka higjiene maksimale.
I përshtatshëm per cdo shetitje apo udhetim tuajin,per ushqime te ngrohta dhe te freskëta.
Ngrohësi i qumështit
Linja e ushqimit That’s Love e Prenatal është zgjidhja në situata të tilla.
Ngrohësi i saj i qumështit praktik për pëdorim në shtëpi dhe makinë, pëmasat e saj të përshatshme për vendosje në çantën e bebit e bëjnë këtë një aksesor qe nuk duhet të mungojë në listën e gjërave që duhet të merrni me vete në udhëtim.
Biberon
Biberon THAT’S LOVE , i lehtë dhe me përbërje silikoni. Ajri që hyn brënda shishes mundëson zvogëlimin e gëlltitjes së menjëhershme të qumështit, duke mos favorizuar mbytjen dhe gjithashtu edhe dhimbjet e barkut. E projektuar për të stimuluar proçesin natyror të thithjes dhe i përshtatshëm që në ditët e para të lindjes së foshnjes.
Si duhet ta veshim beben?
PRENATAL
Veshjet e brendeshme
ZBULO KOLEKSIONIN

Për fëmijët e veçanërisht për bebet veshjet e brendshme duhet të jenë maximalisht komode e  të përbëra nga pambuku i cilësisë së lartë . Badit kanatjere apo me mëngë të gjata duhet të jenë gjithmonë pjesë e garderobës së fëmijës tuaj. Në ditët e nxehta ato e mbrojnë atë nga djersitja e ndonje ftohje e mundshme. Këshillohet që gjatë verës bebit ti ndërrohen veshjet e brendshme  3-4 herë/ditë (kjo sigurisht ne varësi edhe të rrethanave të tjera)

PRENATAL
Veshjet praktike
ZBULO KOLEKSIONIN

Për foshnjën/ fëmijën duhet patjeter të merrni veshje  për raste të ndryshme, sepse moti mund të ndryshojë në mënyrë papritur ;

1-Përkëdhelni vogëlushët tuaj me kombinime plot stil dhe komoditet. Kompleti për fëmijë në 100% pambuk dhe i freskët ,bën që fëmija juaj të ndjehet gjithnjë komod edhe kur është me pushime. Fëmijë i gëzuar,prindër të gëzuar.

2-Mos harro qe gjatë udhëtimit të keni me vete edhe kompletin: kanatjere dhe xhinse të shkurtra Prenatal
për vogelushen tuaj.Kanatjere me printe luleshtydhesh dhe xhinse të shkurtra është
kombinimi  perfekt midis të bukurës dhe rehatisë.

3-Akoma në kërkim të kombinimit perfekt për djalin tuaj ? Vishuni me stil dhe cilësi me produktet Prenatal.
Kostum për fëmijë me dy pjesë 100% pambuk. Kanatjere me printe dhe pantallona të shkurtra. Kompleti është ideal për përditshmëri,për shëtitjet buzë detit por gjithashtu ka një ton elegant.

PRENATAL
Veshjet e plazhit
ZBULO KOLEKSIONIN

Koha e kaluar në breg të detit është më e pëlqyera , jo vetëm për fëmijën , por edhe për të gjithë familjen. është një kohë që të mundeson të krijosh kujtime të bukura. Por aq sa e bukur është , aq edhe kërkon vëmendje në përzgjdhjen e veshjeve  mbrojtësve të duhur. kujdesuni për veshjet e plazhit të foshnjës suaj.

Rrobat e plazhit per vajza dhe per djem të stampuara me personazhet e tyre më të pëlqyera, si micky &  minnie mouse kane mbrojtje ndaj rrezeve UVA/UVB  dhe do të ishin një zgjidhje e ideale .

PRENATAL
Sandalet dhe Kepucet
ZBULO KOLEKSIONIN

Për prindërit është mjaft emocionuese kur të shohin që fëmija i tyre do të prekë për herë të parë me këmbët e vogla rërën ,detin.

Për sa i përket këmbëve të tyre të vogla të cilat duhet të jenë gjithmonë komode, për vajzat sandalet e bukura të plazhit me princeshat e Elsën dhe Anën.

Djemve mund t’ju kombinoni rrobat e banjos me sandalet të cilat janë po ashtu me Mickey Mouse.

Gjumi gjate pushimeve
Ndriçues Nate

Me ndricuesin portabël nga  That’s Love, fëmija juaj mund ti thotë lamtumirë frikës ndaj errësirësAi vjen në format e lepurit dhe hipopotamit dhe është prej silikoni të butë dhe higjenik. Ndizet me shumë ngjyra të ndryshme duke e kthuer atë edhe në nje elemet argëtues për femijën.Rimbushja bëhet përmes kabllit USB të përfshirë e ben praktik edhe për levizjet apo gjumin në makinë

Biberon Silikoni

Biberon silikoni për 0-6 muajsh .Ështe praktik,i leht dhe mbron lëkurën e fytyrës së foshnjes nga acarimi apo skuqja nëpërmjet mburojes e cila është me hapësira për të mundësuar ajrosjen.

Higjena
Seti i Higjienes

Seti i Higjienes That’s Love nuk duhet të mungojë në çantën e të gjitha nënave,sepse është praktik dhe i plotë për higjienën e bebes tuaj. Përmban një aspirator për hundën, gërshërë, limë, furçë dhëmbësh, dhe krehër. Për të pasur fëmijën tuaj gjithmonë të pastër dhe të buzeqeshur. I përsosur për udhëtime.

Uturaku portabel

Për të vegjelit tuaj, fillimi i përdorimit të uturakut është një moment shumë i rëndësishëm  i tranzicionit ,në të cilin fëmija fillon të rritet dhe të mësojë të kontrollojë nevojat e tij. Ladybug është një uturak  nusepashke me një përbërje materiali jo toksik,dhe është i lehtë për tu larë,falë mundësisë së tërheqjes së pjesës së përparme.

Të gjitha këto rekomndime janë plotësisht pë përdorshme në çdo kohe edhe ambient , dhe jo vetëm përgjatë udhëtimit tuaj, por që ta bëni atë udhëtim sa më të këndshëm dhe më të qetë sigurohuni që t’i keni me vete të gjitha, sepse ditës me fëmijë të vogël duhet t’i paraprish në mënyrën më të mirë të mundshme. Duhet në çdo çast tëjesh i përgatirur për çfarë kanë nevojë në një moment apo në një tjetër.
Udhëtim të mbarë nga PRENATAL!
SHKO LART
×