FGA

Zbuloni tendencat më të fundit të këpucëve, për të dominuar në 2024 nga MANGO

Në vitin 2024, këpucët synojnë të jenë të rehatshme dhe me stil në të njëjtën kohë. Ne do t’ju tregojmë tendencat më të fundit që me padurim, presim t’i provojmë nga MANGO.Nga modelet e thjeshta, por të krijuara me material cilësore, deri tek dizajnet më të sofistikuara, që ofrojnë një gamë të gjerë zgjedhjesh.

Mikro-Takat

Ashtu si viti 2017 prezantoi epokën e mikro-çantës, 2024 është gati të përqafojë trendin e mikro-takave. Indikacionet se këpucët me platformë po zbeheshin në popullaritet, ishin të dukshme me shfaqjen e mini takave në sfilatat më prestigjioze. Ky stil po përfshihet në një sërë stilesh, duke filluar me çizmet, deri tek sandalet elegante. Mikro-takat sigurojnë një ngritje delikate dhe promovojnë qëndrim të shkëlqyeshëm ndërsa mbeten komode dhe praktike gjatë gjithë ditës tuaj.

Elegancë me rripa

Nëse dëshironi një stil koket; këpucët me harqe dhe rripa janë ajo çfarë ju duhen. Një hark do t’i shtojë ëmbëlsinë e duhur çdo veshjeje. Nga rripat e thjeshtë deri tek modelet e ndërlikuara, këto këpucë janë të gjithanshme dhe mund të plotësojnë veshje të ndryshme.

Materiali Rrjetë

Ajo që filloi si materiali kryesor për veshjet gjatë vitit të kaluar, mori një tjetër drejtim këtë sezon. Rrjeta po merr përsipër këpucët duke i bërë ato të duken më të lehta, delikate dhe të veçanta. Gjithçka nisi me çorapet rrjetë të Chanel & Sacai, si dhe çizmet e bëra nga pëlhura që ajroseshin në sfilatat e Mugler. Ky trend do t’i shtojë një stil futuristik koleksionit tuaj të këpucëve.

Modifikim i stilt Retro

Konsiderojeni këtë sezon një “ringjallje të modës” me stilin klasik francez. Ne i kemi parë disa të tilla të kthehen në skenë vitet e fundit, por tani, ato po marrin pushtetin e plotë. Do të shihni një ri-interpretim të stilit retro duke ju ofruar një atmosferë nostalgjike por në modë. Në këtë trend përfshihen jo vetëm këpucët me takë por edhe balerinat.


Këto tendenca tregojnë diversitetin dhe kreativitetin në botën e këpucëve për këtë sezon. Pavarësisht preferencës në stilet klasike ose dëshirës për të eksperimentuar me dizajne të guximshme dhe jokonvencionale, në MANGO ekziston një trend që i përshtatet çdo shije dhe rasti. Hyni në sezon me besim dhe stil, duke përqafuar trendet më të fundit të këpucëve!